Jednogłośnie wotum zaufania i absolutorium dla Wójta Gminy Orły!
24 czerwca 2026 r. podczas XXXVII Sesji Rady Gminy Orły, radni po zapoznaniu się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie dot. przedłożonego przez Wójta Gminy sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Orły oraz o stanie Gminy Orły za rok 2025 jednogłośnie podjęli uchwałę o udzieleniu absolutorium Wójtowi Gminy Orły Bogusławowi Słabickiemu. W krótkim podsumowaniu Wójt podziękował za wspólną pracę wszystkim radnym oraz pracownikom urzędu, podkreślając, że wszyscy pracują na sukces gminy i dzięki temu realizowane są gminne zadania. Słowa uznania i podziękowania skierował także do pani skarbnik Anny Chomy, a także do byłej skarbnik Teresy Oczkoś, która do dziś wspiera działalność urzędu. Wśród zaproszonych gości w sesji uczestniczył Radny Sejmiku Wojewódzkiego Mirosław Majkowski oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Przemyślu Pani Starosta Bożena Ryczan i Wicestarosta Jan Janusz.
